Najbolji srpski teniser u 3. kolu mastersa u Šangaju igra protiv "dužnika"

Novak Đoković igra sa Markom čekinatom u trećem kolu mastersa u Šangaju.

Italijan je u neizvesnom duelu savladao Hjeon Čunga (2:1), dok je Đoković bio bolji od žeremija Šardija, 12. put u karijeri - 2:0.

To je njihov drugi duel u karijeri, nakon što je Italijan u jedinom odigranom duelu u četvrtfinalu poslednjeg Rolan Garosa slavio u četiri seta (6:3, 7:6, 1:6, 7:6).

Za Đokovića, koji je tri puta osvajao titulu u Šangaju, to će biti lepa prilika da mu se revanšira. Čekinato je trenutno 21. igrač na ATP listi i 16. nosilac u Šangaju, a Đoković drugi favorit za titulu.

TOK MEČA

PRVI SET

2:2 - Rezultat je izjednačen posle dvadeset minuta igre, iako su oba tenisera imala po dve brejk lopte. Prvo je Isrpski as došao do šanse da oduzme čekinatu servis u trećem gemu i stekne ranu prednost, ali je Italijan uspeo da se sačuva, a onda se i Đoković spasao već u narednom gemu.