Posle šest sati i 49 minuta na terenu u prethodna tri dana, Aleksandra Krunić doživela je poraz koji je zaustavio Srbiju na putu povratka u Svetsku grupu B. Pre toga poražena je i Ivana Jorović. Nova šansa sledeće godine. Šteta!

FED kup reprezentacija Srbije ostaće u "zoni" bar do 2020. godine i novog pokušaja povratka u Svetsku grupu B.

Posle tri srčane, emotivne i iscrpljujuće pobede u tri dana, nad ekipama Gruzije, Turske i Hrvatske, devojkama koje predvodi Tatjana Jačmenica ponestalo je snage i koncentracije za finalnu borbu sa favorizovanom domaćom selekcijom u Batu.

Dubl neće moći ništa da promeni, jer su Britanke pobedile u oba singla ove subote uveče i perfektnim skorom na turniru I evro-afričke zone izborile plej-of za plasman u viši rang.

Posle Ivane Jorović, poražena je i Aleksandra Krunić.

Bodrene domaćom publikom u dvorani, Kejti Bolter i Džoana Konta iskoristile su omiljenu tvrdu podlogu i u mečevima sa Ivanom i Aleksandrom izgubile ukupno jedan set za nedostižnih:

Srbija - Velika Britanija 0:2.

Ivana Jorović - Kejti Bolter 4:6, 3:6, posle sat i 28 minuta

Aleksandra Krunić - Džoana Konta 6:7 (1:7), 6:3, 2:6, posle dva sata i 31 minut

Prvi set dvomeča naših i Britanki počeo je serijom od pet brejkova u prvih šest gemova, u kojoj je Bolter (83. WTA) osvojila taj jedan servis gem za 0:2 i potom uz mnogo muke, ipak, uspela da sačuva prednost do vođstva od 1:0 nad 117. teniserkom sveta.

Ivana, koja nije igrala u petak protiv Hrvatica, uspela je da napravi "ribrejk" na startu drugog seta, poravna na 2:2 i zadrži egal do sedmog gema, kada je snažna rivalka ponovo napala njene servise, iskoristila treću brejk loptu za 3:4 i u narednom gemu nekako uspela da potvrdi brejk uprkos četiri šanse naše takmičarke za brzo izjednačenje.

Naredne, Ivana nije dobila - Britanka je iskoristila drugu meč loptu i upisala prvi poen na tablu.

Bio je to prvi Ivanin poraz u singlu na turniru posle dve sigurne pobede bez izgubljenog seta u sredu i četvrtak.

Na teren su potom izašle prve teniserke dva tima i brzo razmenile brejkove za 2:2 u prvom setu, nakon čega je Aleksandra spasila dve brejk lopte pri vođstvu Konte od 2:3 i potom iskoristila drugu brejk loptu za "krađu servisa" u naizgled idealnom trenutku - 5:4.

Međutim, kada je servisima trebalo da potvrdi brejk i povede 1:0 u setovima, Aleks je stala i dozvolila 39. teniserki sveta da se vrati u set "na mala vrata". To, međutim, nije bio kraj uzbuđenjima, brejkovima i propuštenim šansama, jer je 57. igračica sveta već u narednom gemu napravila novi brejk, povela 6:5 i zaradila novu šansu da povede u ovom uveliko iscrpljujućem meču, no...

...ni to nije bilo dovoljno.

3 singla, 2 dubla, 7 sati

Jačmenica nije koristila Aleksandru u sredu protiv Gruzije, ali je nakon toga ona u četvrtak, petak i subotu odigerala tri singla i dva dubla i provela na terenu šest sati i 49 minuta!? Pretpostavka je da će biti pošteđena rezultatski nevažnog dubla sa Britankama, ako taj meč bude na programu.

Konta je do drugog uzastopnog "ribrejka" stigla sa jednim izgubljenim poenom, uvela set u taj-brejk i tamo deklasirala vidno dekoncentrisanu Srpkinju - 1:7.

Aleksandra, veliki borac, nije odmah uspela da zaboravi propušteno u finišu prvog seta, pa je Konta povela 0:2 i na startu narednog, s tim da to nije bio početak kraja našeg tima - Aleks je uzvratila, povela 3:2 i 4:3, a onda dočekala priliku za napad u osmom gemu kada je i Konta osetila pritisak. Ovog puta, stigla je i potvrda brejka sa samo jednim izgubljenim poenom na svoj servis, pa je Aleksandra ponovo ušla u treći set.

Ponovo, jer je dan ranije igrala "majstorice" protiv Hrvatske i u singlu i u dublu, baš kao što je bio slučaj i u četvrtak u drugom singlu duela sa Turskom.

Nažalost, tu je ostala i bez snage, pa je Konta brejkovima za 3:1 i konačnih 6:2 odvela Britaniju na korak od plasmana u Svetsku grupu B. Da li će se tamo i naći naredne sezone, Britanke će odlučivati u plej-ofu zakazanom za 21. i 22. april.

Aleks pala na pragu 7. sata, Srbija zaustavljena! Aleks pala na pragu 7. sata, Srbija zaustavljena! Aleks pala na pragu 7. sata, Srbija zaustavljena! Aleks pala na pragu 7. sata, Srbija zaustavljena! Aleks pala na pragu 7. sata, Srbija zaustavljena! Aleks pala na pragu 7. sata, Srbija zaustavljena! Aleks pala na pragu 7. sata, Srbija zaustavljena! Aleks pala na pragu 7. sata, Srbija zaustavljena! Aleks pala na pragu 7. sata, Srbija zaustavljena! Aleks pala na pragu 7. sata, Srbija zaustavljena!

Svi rezultati: sreda

Srbija - Gruzija 2:1

1:0 - Ivana Jorović - Marijam Bolokvadze 6:3, 6:1

2:0 - Olga Danilović - Ekaterina Gorgodze 7:5, 6:3

2:1 - Danilović/Jorović - Bolokvadze/Kalašnikova 3:6, 5:7 četvrtak

Srbija - Turska 3:0

1:0 - Ivana Jorović - Čagla Bujukakčaj 6:2, 6:3

2:0 - Aleksandra Krunić - Pemra Ozgen 3:6, 6:4, 6:2