Pančevci su odigrali još jednu ravnopravnu utakmicu sa braniocem titule, koji je serijom od 8:0 u finišu obezbedio pobedu za prvo mesto.

Košarkaši Crvene zvezde ući će u plej-of sa prednošću domaćeg terena sve do eventualnog finala, nakon što su pobedom nad Tamišom, u dvorani u Železniku, "overili" prvo mesto u A grupi Superlige Srbije.

U poslednja dva minuta timovi su ušli gotovo poravnati (86:84), a onda su crveno-beli sa dva uspešna napada i dve (konačno) dobre odbrane rešili pitanje pobednika.

Crvena zvezda - Tamiš 94:87 (29:17, 21:27, 17:23, 27:20)!

Tejlor Ročesti postigao je ključnu trojku za 89:84, Dejan Davidovac povećao je na "plus sedam" i promašio dodatno slobodno bacanje, nakon čega je Pero Antić fauliran na skoku i još jednim bacanjem je doneo Zvezdi nedostižnih 92:84.

Zvezda je dominirala u prvih 10 minuta, ali je Tamiš drugu četvrtinu počeo serijom 12:2 (31:29), pa već u 16. minutu prešao u minimalno vođstvo - 36:37, novom serijom od 8:0.

Nakon kratkog perioda rezultatske "klackalice", Zvezda je u poslednja dva minuta jedina poentirala i tako od 44:44 došla do pomenutih 50:44.

Zanimljivo je da su igrači Tamiša šutirali trojke fenomenalnih 78 odsto (7/9), dok su crveno-beli imali odličan učinak u šutu za dva poena (14/20, 70 odsto).

Problemi u igri Zvezde nisu iščezli ni u nastavku meča.

Antić je trojkom u 26. minutu doneo solidnih "plus sedam" (63:56), ali Tamiš je na to reagovao serijom od 8:0. Savić je u 30. minutu dao trojku za 65:67, a Antić doneo nerešen rezultat uoči poslednjeg kvartala.

Sjajan otpor Pančevci pružaju i u završnici.

Trojkom Nikole Hristova su stekli maksimalnih "plus tri" (69:72), Zvezda je preko Omića i Davidovca preokrenula na 75:72, ali su stvari brzo vraćene na početak, kada je Duško Knežević poentirao uz faul i dodatno bacanje - 77:77.

Omić je potom drugi put za kratko vreme napravio akciju "2+1" i Zvezda je u poslednjih pet minuta ušla sa blagom prednošću - 80:77.

Crveno-bele generalno nije "služio" šut za tri poena, ali su Dejan Davidovac i Tejlor Ročesti uspeli da pogode za vođstvo od 83:78, odnosno 89:84, što je rezultat aktuelan na isteku 38. minuta.