Još jedan korak ostao je do evropske jeseni.

Kvalifikacije za plasman u grupnu fazu Lige Evrope ulaze u poslednju i odlučujuću fazu.

Partizan je u četvrtak odbranio u Turskoj prednost protiv Malatije i ušao u finalnu rundu, "predvorje" evropske jeseni, u kojoj će igrati protiv norveškog Moldea, ekipe koja je u drugom kolu eliminisala Čukarički, a u trećem Aris, posle produžetaka.

Završnica kvalifikacija biće odigrana kao i u dosadašnjem, dinamičnom ritmu. Prve utakmice zakazane su za sledeću nedelju, a revanši za sedam dana kasnije.

Partizan će narednog četvrtka biti domaćin Norvežanima, a potom će putovati na meč odluke, zakazan za četvrtak 29. avgust na sjajnom stadionu Moldea. Pogledajte kako izgleda.

.flowplayer .fp-ui .ad-time:before { content: ': ' }

Izvor: MONDO/Neša Petrović

Ekipe koje prođu igraće u grupnoj fazi zajedno sa timovima koji su unapred plasirani u grupe, kao i sa poraženima iz plej-ofa za Ligu šampiona.

U grupama Lige Evrope sigurno mesto imaju Hetafe, Sevilja, Arsenal, Mančester junajted, Lacio, Roma, Borusija Menhengladbah, Volfsburg, Ren, Sent Etjen, CSKA Moskva, Sporting, Oleksandrija, Standard Lijež, Bešiktaš, Volfsberger, Lugano, Porto, Dinamo Kijev, Bašakšehir i Bazel.

Parovi plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope.

/"Staza šampiona"/

Suduva (Litvanija) - Ferencvaroš (Mađarska)

Kopenhagen (Danska) - Riga (Letonija)

Seltik (Škotska) - AIK (Švedska)

Ararat (Jermenija) - Dudelanž (Luksemburg)

Ludogorec (Bugarska) - Maribor (Slovenija)

Linfild (Severna Irska) - Karabag (Azerbejdžan)

Slovan (Slovačka) - PAOK (Grčka)

Astana (Kazahstan) - BATE Borisov (Belorusija)

/"Glavna staza"/

Torino (Italija) - Vulverhempton (Engleska)

Legija (Poljska) - Rendžers (Škotska)

FCSB (Rumunija) - Vitorija Gimaraeš (Portugal)

PSV (Holandija) - Apolon (Kipar)

AEK Atina (Grčka) - Trabzon (Turska)

Fejnord (Holandija) - Hapoel Ber Ševa (Izrael)

Gent (Belgija) - Rijeka (Hrvatska)

Espanjol (Španija) - Zorja (Ukrajina)

Partizan (Srbija) - Molde (Norveška)

Braga (Portugal) - Spartak Moskva (Rusija)

Malme (Švedska) - Bnei Jehuda (Izrael)

Strazbur (Francuska) - Ajntraht (Nemačka)

AZ Alkmar (Holandija) - Antverpen (Belgija)

Pročitajte sve rezultate 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.