Šampion Slovenije rutinski se približio plej-ofu za Ligu Evrope.

Olimpija iz Ljubljane praktično je za 90 minuta završila posao i sada će čekati ishod revanša Spartak Trnava - Crvena zvezda, da bi saznala protiv koga će igrati u plej-ofu za Ligu Evrope.

Slovenački šampion bez problema je na stadionu Stožice pobedio gosta iz Finske i napravio tri velika koraka ka 4. i poslednjem kolu kvalifikacija:

Olimpija - Helsinki 3:0 (1:0)

Strelci za "zmajčeke" bili su vezista iz Gane Isah Abas (38. i 59. minut) i Slovenac Rok Kronaveter, koji je u 49. minutu iskoristio penal.

U domaćem sastavu, koji je sa klupe predvodio srpski trener Aleksandar Linta, ceo meč je odigrao naš internacionalac Marko Putinčanin, dok je Marko Gajić ušao u igru u 78. minutu umesto Kronavetera.

Olimpija je nastupila u ovoj postavi: Ivačić, Ilić, Zarifović, Štiglec, Kronaveter, Putinčanin, Črnic, Avramovski, Tomić, Kapun, Abas, a igrali su i Suljić, Gajić i Savić.

Revanš je zakazan za sledeći četvrtak u Finskoj.

Rezultati 3. kola (revanši sledećeg četvrtka)

"staza šampiona"

Ludogorec (Bugarska) - Zrinjski 1:0

Legija (Poljska) - Didelanž (Luksemburg) 1:2

Alaškert (Jermenija) - Kluž (Rumunija) 0:2

Olimpija (Slovenija) - Helsinki (Finska) 3:0 Šerif (Moldavija) - Valur (Island) 1:0

Kork Siti (Republika Irska) - Rozenborg (Norveška) 0:2

Spartaks Jurmala (Letonija) - Suduva (Litvanija) 0:1

Nju Sejnts (Vels) - Mitjiland (Norveška) 0:2

Hapoel Ber Ševa (Izrael) - APOEL (Kipar) 2:2

Torpedo Kutaisi (Gruzija) - Kukeši (Albanija) 5:2

"glavna staza"

Pjunik (Jermenija) - Makabi Tel Aviv (Izrael) 0:0

Dinamo Minsk (Belorusija) - Zenit Sankt Peterburg (Rusija) 4:0

Šturm (Austrija) - AEK Larnaka (Kipar) 0:2

Sarpsborg (Norveška) - Rijeka (Hrvatska) 1:1

Bašakšehir (Turska) - Barnli (Engleska) 0:0

Zorja (Ukrajina) - Braga (Portugal) 1:1

Hapoel Haifa (Izrael) - Atalanta (Italija) 1:4

Genk (Belgija) - Leh (Poljska) 2:0

Vitese (Holandija) - Bazel (Švajcarska) 0:1

Nordsjeland (Danska) - Partizan (Srbija) 1:2

Hibernijan (Škotska) - Molde (Norveška) 0:0

Hajduk Split (Hrvatska) - FCSB (Rumunija) 0:0

Sevilja (Španija) - Žalgiris (Litvanija) 1:0

Sigma (Češća) - Kairat (Kazahstan) 2:0

Slovan (Slovačka) - Rapid Beč (Austrija) 2:1

Marjumpolj (Ukrajina) - Bordo (Francuska) 1:3

CSKA Sofija (Bugarska) - Kopenhagen (Danska) 1:2

Olimpijakos (Grčka) - Lucern (Švajcarska) 4:0

Rendžers (Škotska) - Maribor (Slovenija) 3:1

Trenčin (Slovačka) - Fejnord (Holandija) 4:0

Jagjelonija (Poljska) - Gent (Belgija) 0:1

Spartak Subotica (Srbija) - Brondbi (Danska) 0:2

UFA (Rusija) - Progres Niderkorn (Luksemburg) 2:1

Bešiktaš (Turska) - LASK (Austrija) 1:0

Apolon (Kipar) - Dinamo Brest (Belorusija) 4:0

Lajpcig (Nemačka) - Univerzitatea Krajova (Rumunija) 3:1