liga evrope

Očekivalo se da u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igraju Kopenhagen i Helsinki, timovi koje je Crvena zvezda eliminisala na svom putu ka Ligi šampiona, međutim, ništa od toga.

Posle dva remija, u narednu rundu ide Riga, koja je i kod kuće i u Helsinkiju uspela golom u finišu da izbegne poraz!

U Letoniji je bilo 1:1, a ovog četvrtka u Finskoj - 2:2.

Ponovo je Helsinki vodio, međutim Roman Debelko je sa dva pogotka uspeo da odvede svoj tim u plej-of kvalifikacija za Ligu Evrope. Najdalje što je klub osnovan 2014. ikada stigao u međunarodnim takmičenjima.

Zanimljivo, Debelko je bio trostruki strelac u revanšu, pošto je postigao i autogol u 69. minutu, za vođstvo Helsinkija 2:1. Iskupio se 11 minuta kasnije, pa će Kopenhagen umesto "već viđen" Helsinki, putovati u Rigu.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE, 3. kolo:

/Staza šampiona/

Saburtalo (Gruzija) - ARARAT (Jermenija) 0:2, prva utakmica 2:1 igrano u utorak

Nome Kalju (Estonija) - DIDELANŽ (Luksemburg) 0:1, 1:3

Dandalk (Republika Irska) - SLOVAN BRATISLAVA (Slovačka) 1:3, 0:1

LINFILD (Severna Irska) - Sutjeska (Crna Gora) 3:2, 2:1 u četvrtak

Helsinki (Finska) - RIGA (Litvanija) 2:2, prva utakmica 1:1

AIK (Švedska) - Šerif (Moldavija) 19.00, 2:1

Suduva (Litvanija) - Makabi Tel Aviv (Izrael) 19.00, 2:1

BATE Borisov (Belorusija) - Sarajevo (BiH) 19.00, 2:1

Nju Sejnts (Vels) - Ludogorec (Bugarska) 19.30, 0:5

Valeta (Malta) - Astana (Kazahstan) 20.00, 1:5

/Glavna staza/

Atromitos (Grčka) - LEGIJA (Poljska)0:2, prva utakmica 0:0

VITORIJA GIMARAEŠ (Portugal) - Ventspils (Litvanija) 6:0, 3:0 u četvrtak

Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Fejnord (Holandija) 18.30, 0:4

Spartak Moskva (Rusija) - Tun (Švajcarska) 18.45, 3:2

Malatija (Turska) - Partizan (Srbija) 19.00, 1:3

Zorja (Ukrajina) - CSKA Sofija (Bugarska) 19.00, 1:1

Zrinjski (BiH) - Malme (Švedska) 19.00, 0:3

Bnei Jehuda (Izrael) - Nefči (Azerbejdžan) 19.00, 2:2

Apolon (Kipar) - Austrija Beč (Austrija) 19.00, 2:1 Šahtjor Soligorsk (Belorusija) - Torino (Italija) 19.00, 0:5

Mlada Boleslav (Češka) - FSCB (Rumunija) 19.00, 0:0

Trabzon (Turska) - Sparta (Češka) 19.30, 2:2

Hapoel Ber Ševa (Izrael) - Norčeping (Švedska) 19.30, 1:1

AEK Atina (Grčka) - Univerzitatea (Rumunija) 20.00, 2:0

Viktorija Plzenj (Češka) - Antverpen (Belgija) 20.00, 0:1

Aris (Grčka) - Molde (Norveška) 20.30, 0:3

AZ Alkmar (Holandija) - Marijupolj (Ukrajina) 20.30, 0:0

PSV Ajndhoven (Holandija) - Hagesund (Norveška) 20.30, 1:0

Ajntraht (Nemačka) - Vaduc (Lihtenštajn) 20.30, 5:0

Gent (Belgija) - AEK Larnaka (Kipar) 20.30, 1:1

Strazbur (Francuska) - Lokomotiva Plovdiv (Bugarska) 20.30, 1:0

Braga (Portugal) - Brondbi (Danska) 20.45, 4:2

Rendžers (Škotska) - Mitjiland (Danska) 20.45, 4:2

Aberdin (Škotska) - Rijeka (Hrvatska) 20.45, 0:2

Vulverhempton (Engleska) - Pjunik (Jermenija) 20.45, 4:0

Espanjol (Španija) - Lucern (Švajcarska) 21.00, 3:0