Poljaci i dalje bez primljenog gola ove sezone na međunarodnoj sceni.

Dobili smo još tri učesnika poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Posle Didelanža, Slovan Bratislave i Linfilda, tamo će Legija, Ararat i Vitorija Gimaraeš.

Poljaci su i šesti put ove sezone odigrali bez primljenog gola na međunarodnoj sceni, pošto su u Atini savladali Atromitos 2:0.

Posle 0:0 u prvom utakmici postojala je strepnja među navijačima kluba iz Varšave, ali svaku sumnju otklonio je Stolarski lepim udarcem sa ivice kaznenog u 29. minutu, a potom je Gvilia pogotkom u 51, na asistenciju nekadašnjeg igrača Crvene zvezde, Marka Vešovića, dodatno "ubio" nadu domaćinima da mogu do iznenađenja.

Legija će u poslednjem kolu igrati protiv pobednika duela Midtjiland - Rendžers, a kako stvari stoje to će biti Škoti, koji su u gostima slavili 4:2.

Fudbaleri Vitorije Gimaraeš bili su raspucani kod kuće protiv litvanskog Ventspilsa, pa su ga posle 3:0 u gostima, u revanšu savladali duplo većom razlikom - 6:0. Portugalci sada čekaju bugarski FSCB ili češku Mladu Boleslav. U Bukureštu je bilo 0:0.

Veliku pobedu napravili su igrači jermenskog Ararata, koji su posle poraza kod kuće od Saburtala 1:2, uspeli da u Gruziji pobede 2:0 i plasiraju se u plej-of kvalifikacija. Tamo će im rival biti Didelanž iz Luksemburga.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE, 3. kolo:

/Staza šampiona/

Saburtalo (Gruzija) - ARARAT (Jermenija) 0:2, prva utakmica 2:1 igrano u utorak

Nome Kalju (Estonija) - DIDELANŽ (Luksemburg) 0:1, 1:3

Dandalk (Republika Irska) - SLOVAN BRATISLAVA (Slovačka) 1:3, 0:1

LINFILD (Severna Irska) - Sutjeska (Crna Gora) 3:2, 2:1 u četvrtak

Helsinki (Finska) - Riga (Litvanija) 18.00, prva utakmica 1:1

AIK (Švedska) - Šerif (Moldavija) 19.00, 2:1

Suduva (Litvanija) - Makabi Tel Aviv (Izrael) 19.00, 2:1

BATE Borisov (Belorusija) - Sarajevo (BiH) 19.00, 2:1

Nju Sejnts (Vels) - Ludogorec (Bugarska) 19.30, 0:5

Valeta (Malta) - Astana (Kazahstan) 20.00, 5:1

/Glavna staza/

Atromitos (Grčka) - LEGIJA (Poljska) 0:2, prva utakmica 0:0

VITORIJA GIMARAEŠ (Portugal) - Ventspils (Litvanija) 6:0, 3:0 u četvrtak

Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Fejnord (Holandija) 18.30, 0:4

Spartak Moskva (Rusija) - Tun (Švajcarska) 18.45, 3:2

Malatija (Turska) - Partizan (Srbija) 19.00, 1:3

Zorja (Ukrajina) - CSKA Sofija (Bugarska) 19.00, 1:1

Zrinjski (BiH) - Malme (Švedska) 19.00, 0:3

Bnei Jehuda (Izrael) - Nefči (Azerbejdžan) 19.00, 2:2

Apolon (Kipar) - Austrija Beč (Austrija) 19.00, 2:1 Šahtjor Soligorsk (Belorusija) - Torino (Italija) 19.00, 0:5

Mlada Boleslav (Češka) - FSCB (Rumunija) 19.00, 0:0

Trabzon (Turska) - Sparta (Češka) 19.30, 2:2

Hapoel Ber Ševa (Izrael) - Norčeping (Švedska) 19.30, 1:1

AEK Atina (Grčka) - Univerzitatea (Rumunija) 20.00, 2:0

Viktorija Plzenj (Češka) - Antverpen (Belgija) 20.00, 0:1

Aris (Grčka) - Molde (Norveška) 20.30, 0:3

AZ Alkmar (Holandija) - Marijupolj (Ukrajina) 20.30, 0:0

PSV Ajndhoven (Holandija) - Hagesund (Norveška) 20.30, 1:0

Ajntraht (Nemačka) - Vaduc (Lihtenštajn) 20.30, 5:0

Gent (Belgija) - AEK Larnaka (Kipar) 20.30, 1:1

Strazbur (Francuska) - Lokomotiva Plovdiv (Bugarska) 20.30, 1:0

Braga (Portugal) - Brondbi (Danska) 20.45, 4:2

Rendžers (Škotska) - Mitjiland (Danska) 20.45, 4:2

Aberdin (Škotska) - Rijeka (Hrvatska) 20.45, 0:2

Vulverhempton (Engleska) - Pjunik (Jermenija) 20.45, 4:0

Espanjol (Španija) - Lucern (Švajcarska) 21.00, 3:0