NOVO

Tim Dejana Milojevića jači je za makedonskog centra, koji je u prvom delu sezone prinudno bio van terena. Mega Leks dobila je još jednu opciju na poziciji pod košem. Iskusni centar Predrag Samardžiski (30, 214), nekadašnja “petica” večitih...

Izabranici Žozea Murinja stekli lepu prednost pred revanš polufinala Liga kupa, mada, kažu da je to “najopasniji rezultat”.

Tradicija, trenutna forma, stanje na tabeli Premijer lige i kvalitet su na njihovoj strani, pa i rezultat.

U prvom polufinalnom duelu Liga kupa, na Old Trafordu: Mančester junajted – Hal 2:0 (0:0).

Kažu da je to “najopasniji rezultat” u fudbalu, ali teško da će ekipa Žozea Murinja “prokockati” dva gola prednosti u revanšu, 26. januara.

Junajted je bio bolji rival, ivamo više prilika i mnogo češće loptu u svom posedu, ali su se gosti držali do 56. minuta. Nisu, ipak, uspeli da se odbrane posle akcije koju je započeo Valensija, nastavio Mkitarijan, a završio Huan Mata preciznim udarcem iz blizine. Konačan rezultat postavio je Maruan Felaini u 87. minutu, udarcem glavom posle centaršuta Darmijana.

Bila je ovo 12 pobeda “crvenih đavola” u poslednjih 13 duela sa Halom, uz jedan remi i, za razliku od “tigrova” koji debituju u polufinalu Liga kupa, Junajted je do sada četiri puta osvajao ovo takmičenje.

Drugi polufinalni par čine Sautempton i Liverpul, koji će se u sredu sastati na Sent Meri’s stadionu, a onda 25. januara na Enfildu.

Izvor: Mondo Sport